Jak złożyć regał metalowy magazynowy?

3456

Jak złożyć regał metalowy magazynowy?

Złożenie regału magazynowego nie jest skomplikowanym działaniem. Niezbędna jest jednak instrukcja montażu, podstawowe narzędzia i troszkę siły do łączenia kolejnych elementów. W tym tekście przybliżamy, jak zabrać się za złożenie regału.

Po pierwsze – typ regału

Podstawą w montażu sprzętu sklepowego jest wybór typu regału. Na rynku dostępne są różne rodzaje elementów wyposażenia sklepów i magazynów. Bardzo powszechne w Polsce są regały metalowe sklepowe. Wyróżnia się m.in. regał jednostronny przyścienny, regał dwustronny, gondola sklepowa a także stelaże i półki magazynowe. Warto wybrać ten typ, który najbardziej odpowiada wymaganiom przestrzennym naszego obiektu oraz towarowi, jakie będzie prezentowany na regałach.

Po drugie – instrukcja montażu

Każdy regał powinien być wyposażony w specjalną instrukcję montażu, instrukcje do naszych regałów możecie Państwo znaleźć w górnym menu w zakładce “instrukcja montażu“. Nie są one skomplikowane, choć oczywiście poziom zaawansowania zależy od typu regału i elementów dodatkowych, takich jak: zawieszki sklepowe, listwy cenowe do regałów czy profile perforowane do regałów. Metalowe regały sklepowe czy magazynowe składają się z kilku elementów wymienionych w instrukcji. Najpierw należy sprawdzić, czy zawartość zgadza się z opisem i nie brakuje żadnej z części. Z reguły są to blaty, nogi, półki, łączniki, wkręty czy stopki.

Po trzecie – składanie regału

Do składania regału warto być wyposażonym w młotek, śrubokręty, wkrętarkę i rękawice ochronne. Niekiedy przydatna jest również poziomica. Najpierw należy ustawić nogi i połączyć konstrukcję łącznikami. Następnie warto dołączyć dodatkowe wsporniki, i stopki plastikowe. Na gotowym stelażu należy zamocować blaty, na których będzie leżał towar. Jeżeli regał ma być przytwierdzony do ściany, trzeba go ustawić w odpowiednim miejscu i za pomocą poziomicy zbadać kąt. Kolejny krok to wywiercenie dziur w ścianie oraz przykręcenie za pomocą wkrętów regału do ściany.

Dla specjalisty montaż standardowego regału zajmie około 20 minut. Warto jednak zrobić to bardzo dokładnie i fachowo, by regał posłużył w sklepie czy magazynie przez wiele lat.